Главная | Регистрация | Вход | RSSПонедельник, 27.01.2025, 11:42

Меню портала
Категории раздела
Эксплуатационные автомобильные материалы [40]
для лекций, контрольных , самостоятельных и лабораторных работ
Видео лабораторные по автомобильным эксплуатационным материалам [15]
Автомобильные эксплуатационные материалы видео [70]
паспорта качеств химмотология [3]
Mini chat
Наш опрос
Какие материалы Вам помогли
Всего ответов: 1692
Переводчик онлайн
Перевод на:

Тематика:
Что помогло?
Что помогло мне на сайте?
Всего ответов: 615
ПОМОЩНИКИ
Интерактивный конвертер физических величин величин Анатомия человека онлайн Задачи по генетике онлайн решение Поисковая система для решений уравнений по химии Таблица Менделеева и там все про элементы если нажать на символ в клеточке. Правда на английском, но пользоваться реально
Статистика

Онлайн всего: 17
Гостей: 17
Пользователей: 0
Последние комменты
wink
митохондриальная ДНК, предки и родычи современного человека и происхождение жизни в этом видеоуроке с картинками
wink
отличный видеоурок, доступно и понятно
wink
спасибо за дополнение к теме)
А с сосками мужчины все же очевидно,как белый день! Что я помню из детства, когда у меня еще и намека не было на грудь... когда я выбегала на улицу (в деревне) и чувствовала например холод, то первым,что сжималось в моем организме - это соски)) далее сигнал передается от нервных окончаний в мозг, так как в соске целый пучок этих самых окончаний. Ежели жарко, то опять же сигнал в мозг,и тело расслабляется... так что у мужчин это в первую очередь терморегуляция, в самих же грудных железах находится и лимфатическая система - иммунитет. Ничего не бывает зря!! Ну тем более у мужчины!
нашла несколько грубых ошибок, увы надо переснять- не заметила при сьемке и монтаже. Водородные связи наоборот. И При обьяснении как пользоваться таблцей генетичесокго кода говорится одно и пишется и оказывается другое. Не А, а У
Этот опыт явно не удался у ребят. Но канал интереный, рекомндую. Много други интересных сюжетов wink
Хороший видеоурок, спасибо
YouTube import
Администрация
@lg

Каталог файлов

Главная » Файлы » ХИММОТОЛОГИЯ » Автомобильные эксплуатационные материалы видео

В’язкісно-температурні властивості олив та мастила
[ ] 08.01.2010, 23:08
В’язкісно-температурні властивості олив та мастила

 

 характеризуються температурним коефіцієнтом в’язкості, температурою застигання та в’язкісно  – температурним показником оливи. В’язкість оливи, як і в’язкість палива, найчастіше визначають і нормують в одиницях кінематичної в’язкості. З в’язкістю оливи дуже пов’язані її низькотемпературні властивості. У нафтових оливах, як і в дизельному паливі, є найбільша кількість високо плавких твердих вуглеводнів – парафіну та церезину, які при мінусових температурах починають виділятись у вигляді кристалів, що мають вигляд голок або пластин. Кристали переплітаються між собою й утворюють своєрідний каркас, заповнений рідкою оливою. При цьому її в’язкість різко зростає, олива втрачає рухливість і застигає.

Температурний коефіцієнт в’язкості застосовують для оцінювання крутості в’язкісно  – температурної кривої оливи в діапазоні температур 0…1000С.

                                   ТКВ0100= (ν0100) : ν50

   Для літніх олив ТКВ0…40≤ 35…40; для зимових ТКВ≤22; для все сезонних ТКВ≤25.    В’язкість масла визначається за формулою:  ή =С х τ  (мм2/с)

Де – С – постійна віскозиметру; τ – час витікання масла із віскозиметру, секунди.

В’язкісно – температурний показник оливи визначається за формулою:   ν50100

Для літніх олив ν50100 ≤6, для зимових ν50100 ≤ 4. ν – значення кінематичної в’язкості оливи.

 Індекс в’язкості визначають за формулою:      ІВ=(ν0в.о.) : (ν0 –ν100),

 де ν0 – кінематична в’язкість оливи при температурі 400С з ІВ=0, яка має за температури 1000С таку саму кінематичну в’язкість, що й випробувана олива, мм2/с; νв.о.- кінематична в’язкість випробуваної оливи при температурі 400С мм2/с; ν100- кінематична в’язкість оливи при температурі 400С з ІВ=100, яка має за температурі 1000С таку саму кінематичну в’язкість, що й випробувана олива.

    Індекс в’язкості застосовується для оцінювання схильності оливи до зміни її в’язкісних властивостей. 

Для поліпшення низькотемпературних властивостей ДП з палива

·        Видаляють парафін – процес депарафінізації, полягає у виморожуванні з нього парафіну за дуже низьких температур;

·         Застосовують депресорні присадки, які зменшують температуру його застигання на 10-150С, але температура помутніння палива майже не змінюється.

·        Розбавлення палива гасовими (керосиновими) фракціями.

 

Трансмісійні оливи.

 Трансмісійні оливи використовують для мащення агрегатів силової трансмісії та коробок передач автомобілів і тракторів. А також редукторів машин, що є зубчастими передачами. До нормованих показників трансмісійних олив належать: густина, в’язкість, масова частка механічних домішок та води; випробування на корозію (на мідну пластинку), зольність, кислотність, термоокисна стабільність, схильність до ціноутворення, сумісність з гумотехнічними виробами; вміст водорозчинних кислот і лугів; вміст сірки, коксування. Маркування  ТМ-4-12 оливи означає: Трансмісійна олива; 4-група за експлуатаційними якостями; 12 – клас кінематичної в’язкості, мм2/с.

    Густина трансмісійних олив, як і бензинів, дизельного палива, моторних олив, оцінюється при температурі 20 °С та коливається в незначних межах (0,307...0,350 г/см3), більшість з них мають густину 0,01 г/см3.

Трансмісійні оливи характеризуються кінематичною в'язкістю (при 100 °С, іноді при 50 °С), динамічною в'язкістю (при -15, 20 і 35 °С) та ІВ.  Характерною особливістю роботи зубчастих передач є високоча­стотні циклічні навантаження в зоні їх зачеплення Тому велике значення має маслянистість оливи, тобто її здатність адсорбу­ватись на твердій поверхні з утворенням тонкої міцної плівки — гра­ничного шару. За його наявності вдається не допустити в механізмах, які працюють при високих контактних напруженнях, появи тертя без мастильного матеріалу, замінивши його цим шаром оливи.

Поєднання рідинного і граничного мащення, що утворюються в зонах контакту зубчастих передач, забезпечує роботу агрегатів транс­місії без значного їх зношування з досить високим ККД.

Необхідні мастильні властивості трансмісійних олив досягаються використанням відносно високов'язких фракцій нафти і збережен­ням в оливі природних ПАР. Іноді для їх приготування застосовують відходи селективної очистки оливи, тобто смолисті речовини та сір­чані сполуки. При цьому більшість олив мають протизношувальні, протизадирні, антикорозійні, в'язкісні та інші присадки, які значно знижують швидкість зношування тертьових поверхонь і підвищують термін роботи олив, що компенсує високу вартість присадок.

Оскільки вода виконує функції електроліту, що проводить струм, виникнення електрохімічної корозії практично неминуче. З цією ме­тою в оливи вводять захисні присадки, які називають інгібіторами корозії. Вони витісняють вологу та інші електроліти з поверхні мета­лу і створюють на ній міцну адсорбовану або хімсорбовану плівку. При цьому виключається контакт металу з агресивним середовищем. Від антикорозійних ці присадки різняться їхньою стійкістю до дії не тільки органічних кислот, а й води.

 Захисні властивості олив оцінюють за їхньою здатністю запобігти розвитку електрохімічної корозії деталей трансмісії. Захисних влас­тивостей найчастіше надають робочоконсерваційним оливам, які ви­користовуються при тривалому зберіганні машини (протягом 3...5 і навіть 10 та більше років).

 

 

Марка оливи за ГОСТ

23652-79

Марка оливи за раніше

прийнятою

системою технічної документації

Характеристика оливи

ТСп-14,5

ТС-14,

5-ДФ-11

Виготовляється з дистилятних і залишкових олив фенольної очистки сірчаних нафт і містить

протизношувальну, депресорну та протипінну присадки

ТЗп-15

ТЗ-15 ЗФО

Виготовляється на основі екстрактів залишкової і дистилятної олив з протизношувальними і депресорними присадками

ТСп-10

ТС-10-ОТП

Виготовляється змішуванням деасфальтизатизованих каспійських нафт із малов'якими низькозастигаючими дисти­лятними компонентами і містить протизадирну, депресорну та протипінну присадки

ТАД-17И

ТАД-17И

Універсальна олива, виготовлена на мінеральній основі, що містить паливофункціональну, депресорну і протипінну присадки. Крім того, має домішки сірки та фосфору

 

 

Категория: Автомобильные эксплуатационные материалы видео | Добавил: @lg
Просмотров: 6936 | Загрузок: 0 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 5.0/2 |
Всего комментариев: 1
1 @lg  
0
wink

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Зайти на портал
СКАЙП/ В КОНТАКТЕ
Онлайн консультация Если повезёт)) Нажимайте на все что пишется. Не обращайте внимание на слова про необходимые приложения или поставьте там галочку. Там просто!! Мой статус ВКонтакте))
Портал существует
Поиск
Друзья портала
  • скачать фильмы
  • Сообщество uCoz
  • Anyfiles
  • Торрент - тут есть все)
  • Наука и жизнь
  • Комсомольская Правда
  • Химия и жизнь
  • Аргументы и Факты
  • Все о футболе
  • Офф.сайт города ОДЕССА
  • Караоке по русски
  • Игры для телефонов
  • АЛЛО - интернет- магазин
  • Компьютерный магазин ТиД
  • Свобода Разума
  • Прогноз погоды-бывший гидрометеоцентр СССР
  • Одесский автомобильно - дорожный колледж/
  • Музыкальный сайт - Новинки музыки by @lg New music by @lg Презентации по культуре и искусству. Шаблоны PowerPoint
    Архив записей
    Подсказка
    текст ДЕТСКАЯ ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ОНЛАЙН Українська енціклопедія Телефонный справочник Украины Одессы и стран СНГНИГМА ХИМИЯ ПОИСКОВАЯ СПРАВОЧНАЯ ПРОГРАММА НИГМА ХИМИЯ ПОИСКОВАЯ СПРАВОЧНАЯ ПРОГРАММА
    Мы поможем вам!
    Егэ в 2011 году Calculate Molar Mass Молярные массы Массовые доли элементов онлайн Chemical portal Химический портал с онлайн решалками Українська інтернет-енциклопедія Класс!ная физика

    Copyright By Ivolga Corp © 2025