Главная | Регистрация | Вход | RSSСуббота, 27.04.2024, 08:10

Меню портала
Категории раздела
Эксплуатационные автомобильные материалы [40]
для лекций, контрольных , самостоятельных и лабораторных работ
Видео лабораторные по автомобильным эксплуатационным материалам [15]
Автомобильные эксплуатационные материалы видео [70]
паспорта качеств химмотология [3]
Mini chat
Наш опрос
Какие материалы Вам помогли
Всего ответов: 1692
Переводчик онлайн
Перевод на:

Тематика:
Что помогло?
Что помогло мне на сайте?
Всего ответов: 615
ПОМОЩНИКИ
Интерактивный конвертер физических величин величин Анатомия человека онлайн Задачи по генетике онлайн решение Поисковая система для решений уравнений по химии Таблица Менделеева и там все про элементы если нажать на символ в клеточке. Правда на английском, но пользоваться реально
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Последние комменты
wink
митохондриальная ДНК, предки и родычи современного человека и происхождение жизни в этом видеоуроке с картинками
wink
отличный видеоурок, доступно и понятно
wink
спасибо за дополнение к теме)
А с сосками мужчины все же очевидно,как белый день! Что я помню из детства, когда у меня еще и намека не было на грудь... когда я выбегала на улицу (в деревне) и чувствовала например холод, то первым,что сжималось в моем организме - это соски)) далее сигнал передается от нервных окончаний в мозг, так как в соске целый пучок этих самых окончаний. Ежели жарко, то опять же сигнал в мозг,и тело расслабляется... так что у мужчин это в первую очередь терморегуляция, в самих же грудных железах находится и лимфатическая система - иммунитет. Ничего не бывает зря!! Ну тем более у мужчины!
нашла несколько грубых ошибок, увы надо переснять- не заметила при сьемке и монтаже. Водородные связи наоборот. И При обьяснении как пользоваться таблцей генетичесокго кода говорится одно и пишется и оказывается другое. Не А, а У
Этот опыт явно не удался у ребят. Но канал интереный, рекомндую. Много други интересных сюжетов wink
Хороший видеоурок, спасибо
YouTube import
Администрация
@lg

Каталог файлов

Главная » Файлы » ХИММОТОЛОГИЯ » Автомобильные эксплуатационные материалы видео

Автомобільні мастильні матеріали
[ ] 08.01.2010, 23:07

·      Автомобільні мастильні матеріали.

   Нафтяні мастила за призначенням поділяють на моторні, трансмісіонні та індустріальні. Головними компонентами моторних олив, мастил є різні мінеральні оливи, що добуваються з мазуту – нафти, позбавленої більш легких її фракцій (залишок після перегонки нафти). Тому здобуті з мазуту оливи, як і паливо для двигунів, в основному складаються з вуглеводнів, які мають велику молекулярну масу (кількість атомів Карбону в молекулі 20-50). Крім вуглеводнів обов’язково присутні нафтенові кислоти, сірчані сполуки і смолисто -асфальтенові речовини.

  За способом виробництва оливи поділяються на дистилятні та залишкові. Дистилятні оливи здобувають вакуумною перегонкою мазуту при його продуванні водяною парою, виділяючи з нього не менш трьох дистилятів, що містять вуглеводні з температурою кипіння 300…5600С. Дистиляти містять надмірну кількість нафтенових кислот, смол, сірчаних сполук, інших шкідливих домішок. Тому всі без винятку оливні дистиляти підлягають очистці. Залишковими оливами називають очищені гудрони. Вони порівняно з дистилятними містять більше смолисто-асфальтних речовин і високо плавких вуглеводнів, тому їх очистку проводять більш ретельно.

 

Мастильні властивості олив.

Під мастильною властивістю розуміють здатність олив утворюва­ти на тертьових поверхнях пружну плівку, яка перешкоджає їх безпо­середньому контакту. Ця плівка складається з кількох рядів молекул, механізм утворення яких не однаковий. Загалом плівка утворюється завдяки утриманню силовим полем поверхонь, між якими виникає тертя, компонентів олив, тобто внаслідок адсорбції плівка утворю­ється при суто хімічній взаємодії. Адсорбована плівка добре утримується на деталях, які труться ли­ше при помірних температурах і невеликому тиску, а зі збільшенням тиску та температури (/ > 150 °С) вона легко руйнується, що призво­дить до тертя без мастильного матеріалу.

Захисні та корозійні властивості олив

Проблеми захисту металів від корозії виникають під час виготов­лення, експлуатації та зберігання машин. Це одна з найважливіших проблем сучасної хіммотології.

Корозія посилюється з підвищенням вологості, а також темпера­тури повітря за наявності в ньому агресивних газів. Роль оливи при цьому двояка: з одного боку, вона захищає поверхні деталей від агресивного впливу зовнішнього середовища, а з іншого — спричи­нює корозію через наявність в оливі компонентів з корозійною дією. Корозійні властивості олив залежать від наявності в них органіч­них кислот, пероксиду й інших продуктів окиснення, сірчаних спо­лук, неорганічних кислот, лугів і води.

Зношення циліндро - поршневої групи більшою мірою залежить від умісту сірчаних сполук в оливі, ніж у паливі.. Для сповільнення процесу виникнення пероксиду та кислот до оли­ви додають протиокисні й антикорозійні присадки. Останні мають лужні властивості, які забезпечують нейтралізацію кислот продуктів, що утво­рюються в оливі. Стійкі властивості олив характеризуються лужним числом. Оливу, що має лужні властивості, застосовують переважно як ма­стильний матеріал для дизелів, які працюють на сірчаних паливах, з метою зменшення ерозійного зношення деталей.  Лужних властивостей оливам надають протиіржавні присадки, вплив яких різний. Одні з них утворюють на тертьових поверхнях ду­же міцну захисну плівку, що охороняє поверхність контакту від кис­лих продуктів подібно до того, як плівка фарби охороняє поверхність металу від контакту з киснем повітря; інші уповільнюють окиснення оливи і тим самим зменшують накопичення в ній кислих продуктів, що також знижує ерозійне зношення тертьових поверхонь.

Наявність органічних (нафтенових) кислот в оливі пов'язана з їх неповним відокремленням у процесі її очистки. В корозійному від­ношенні ці кислоти практично безпечні: завдяки високій молекуляр­ній масі вони слабко дисоціюють.  Кислоти, що утворюються при окисненні оливи, є найнебезпечнішими, оскільки низькомолекулярні кислоти мають підвищену корозій­ну агресивність завдяки розчинності їх у воді.

   Моторні оливи згідно з ДОСТ 174791-85 класифікуються за експлуатаційними властивостями: М-8А; М-4з/8Б2. М- моторна олива; через дефіс записуються цифри, що вказують в’язкість оливи (в мм2/с) при 1000С. Літери А,Б…Е після цифр означають групи олив для Б1 – бензинових; Б2-дизельних палив; А,Б,В (без цифр внизу) маркують універсальні оливи. Оливу групи А використовують для нефорсованих двигунів, які працюють на мало сірчаному паливі. Літера з – для згущених олив. У марках згущених олив в’язкісні властивості позначаються дробом, де чисельник характеризує в’язкість базової оливи при1000С, а знаменник – в’язкість згущеної оливи за цієї температури. М-6з/10Б2 має в’язкість 10 мм2/с.
Категория: Автомобильные эксплуатационные материалы видео | Добавил: @lg
Просмотров: 2077 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 3.0/2 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Зайти на портал
Логин:
Пароль:
СКАЙП/ В КОНТАКТЕ
Онлайн консультация Если повезёт)) Нажимайте на все что пишется. Не обращайте внимание на слова про необходимые приложения или поставьте там галочку. Там просто!! Мой статус ВКонтакте))
Портал существует
Поиск
Друзья портала
  • скачать фильмы
  • Сообщество uCoz
  • Anyfiles
  • Торрент - тут есть все)
  • Наука и жизнь
  • Комсомольская Правда
  • Химия и жизнь
  • Аргументы и Факты
  • Все о футболе
  • Офф.сайт города ОДЕССА
  • Караоке по русски
  • Игры для телефонов
  • АЛЛО - интернет- магазин
  • Компьютерный магазин ТиД
  • Свобода Разума
  • Прогноз погоды-бывший гидрометеоцентр СССР
  • Одесский автомобильно - дорожный колледж/
  • Музыкальный сайт - Новинки музыки by @lg New music by @lg Презентации по культуре и искусству. Шаблоны PowerPoint
    Архив записей
    Подсказка
    текст ДЕТСКАЯ ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ОНЛАЙН Українська енціклопедія Телефонный справочник Украины Одессы и стран СНГНИГМА ХИМИЯ ПОИСКОВАЯ СПРАВОЧНАЯ ПРОГРАММА НИГМА ХИМИЯ ПОИСКОВАЯ СПРАВОЧНАЯ ПРОГРАММА
    Мы поможем вам!
    Егэ в 2011 году Calculate Molar Mass Молярные массы Массовые доли элементов онлайн Chemical portal Химический портал с онлайн решалками Українська інтернет-енциклопедія Класс!ная физика

    Copyright By Ivolga Corp © 2024