Главная | Регистрация | Вход | RSSЧетверг, 21.11.2024, 22:00

Меню портала
Категории раздела
Химия видео познавательное [90]
Видео-Лабораторные работы по химии [33]
Занимательные опыты [47]
Химия в нашей жизни [15]
видео лабораторные прикладная химия 2 курс [17]
Интерактивные видео лабораторные ХИМИЯ [18]
Лекции по химии [66]
Контрольные по химии [7]
Химия материалы для чтения [35]
текстовые файлы
Лабораторные химия [4]
Прикладная химия задачи [19]
Видеолекции химия [80]
Mini chat
Наш опрос
Какие материалы Вам помогли
Всего ответов: 1692
Переводчик онлайн
Перевод на:

Тематика:
Что помогло?
Что помогло мне на сайте?
Всего ответов: 615
ПОМОЩНИКИ
Интерактивный конвертер физических величин величин Анатомия человека онлайн Задачи по генетике онлайн решение Поисковая система для решений уравнений по химии Таблица Менделеева и там все про элементы если нажать на символ в клеточке. Правда на английском, но пользоваться реально
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Последние комменты
wink
митохондриальная ДНК, предки и родычи современного человека и происхождение жизни в этом видеоуроке с картинками
wink
отличный видеоурок, доступно и понятно
wink
спасибо за дополнение к теме)
А с сосками мужчины все же очевидно,как белый день! Что я помню из детства, когда у меня еще и намека не было на грудь... когда я выбегала на улицу (в деревне) и чувствовала например холод, то первым,что сжималось в моем организме - это соски)) далее сигнал передается от нервных окончаний в мозг, так как в соске целый пучок этих самых окончаний. Ежели жарко, то опять же сигнал в мозг,и тело расслабляется... так что у мужчин это в первую очередь терморегуляция, в самих же грудных железах находится и лимфатическая система - иммунитет. Ничего не бывает зря!! Ну тем более у мужчины!
нашла несколько грубых ошибок, увы надо переснять- не заметила при сьемке и монтаже. Водородные связи наоборот. И При обьяснении как пользоваться таблцей генетичесокго кода говорится одно и пишется и оказывается другое. Не А, а У
Этот опыт явно не удался у ребят. Но канал интереный, рекомндую. Много други интересных сюжетов wink
Хороший видеоурок, спасибо
YouTube import
Администрация
@lg

Каталог файлов

Главная » Файлы » ХИМИЯ » Лекции по химии

Вуглеводні. Класифікація. Номенклатура. Насичені вуглеводні (алкани).
[ ] 18.01.2010, 19:30













Вуглеводні бувають

Насичені вуглеводні              Ненасичені вуглеводні             Ароматичні
(алкани, циклоалкани)              |                |                    вуглеводні

        Алкени   Алкіни     Дієнові вуглеводні

Алкани є найпростішими вуглеводнями. Всі атоми вуглецю в молекулах алканів сполучені один з одним простими, одинарними зв'язками. Алкани називають також парафінами, насиченими вуглеводнями.

Метан. Найпростіший алкан - метан СН4, молекула якого складається з одного атома вуглецю і чотирьох атомів водню.

Як уже зазначалось,атом вуглецю, що утворює чотири ковалентних зв'язки, знаходиться у збудженому стані (1s22s12p3). В утворенні чотирьох ковалентних зв'язків беруть участь одна s - і три р - орбіталі (рх, ру, рz) зовнішнього енергетичного рівня одного атома вуглецю. Всі чотири ковалентних зв'язки,які утворює вуглець у молекулі СН4, рівноцінні: мають однакову довжину, енергію зв'язку та інші властивості.

Рівноцінність хімічних зв'язків у метані можна пояснити, використовуючи поняття про гібридизацію орбіталей. Гібридизацією називається зміна форми і енергії різних орбіталей одного атома, яка приводить до утворення однакових (гібридизованих ) орбіталей.

Наприклад, при утворенні молекули метану гібридизації зазнають орбіталі атома вуглецю: одна s - і три р - орбіталі. Вид і число орбіталей, які беруть участь у гібридизації,визначають ії тип. Так, у метані виявляється sр3- гібридизація.

Гомологи метану

 Крім метану всі інші вуглеводні, що належать до алканів, містять у складі  два, три і більше вуглецевих атомів:

       СН4    - метан            СН3- метил                  

                        С2Н6   - етан         С2Н5 -  етил      

                        С3Н8   - пропан       С3Н7 -  пропил             

                        С4Н10  - бутан         С4Н9 - бутил         

                        С5Н12  - пентан       С5Н11 -  пентил         

                        С6Н14  - гексан                  

                        С7Н16  - гептан

                        С8Н18    -  октан

С9Н20    -  нонан       С9Н19 -  нонил

 С10Н22   -  декан       С10Н21 -    децил

 С11Н24   - ундекан

         - - - - - - - - - - - -         С20Н42   - ейкозан

Як видно з наведених формул, кожний наступний член цього ряду можна одержати, додаючи до формули попереднього члена групу СН2. Група СН2  називається  гомологічною різницею. Речовини, подібні за хімічними властивостями, склад яких відрізняється на ціле число груп СН2, називаються гомологами. Сукупність гомологів складає гомологічний ряд.

Склад молекул усіх алканів відповідає загальній формулі СnН2n+2, де п = 1, 2, 3, 4… Отже, алкани - це вуглеводні, склад молекул яких відповідає загальній формулі СnН2n+2.

Будова молекул алканів, згідно з сучасними електронними уявленнями про хімічний зв'язок, пояснюється так. У молекулах усіх алканів орбіталі атомів вуглецю перебувають у стані  sp3 - гібридизації і напрямлені до вершин уявного тетраедра з їх центрів. Молекулу етану можна уявити як два тетраедри, сполучені вершинами.

При такому сполученні групи СН3 можуть обертатися відносно зв'язку вуглець  -  вуглець, утворюючи різні  геометричні форми - конформації.

Ізомерія. Для алканів характерна структурна ізомерія, яка зумовлена можливістью розгалуження вуглецевого ланцюга молекули. Вуглеводень  з прямим, нерозгалуженим ланцюгом назівається  нормальним ізомером. У алканах з розгалуженим  ланцюгом замісники (бічні ланцюги) можуть займати різне положення відносно головного ланцюга. Речовини, що мають однаковий склад,але різняться будовою вуглецевого ланцюга, називаються структурними ізомерами.

Першим членом гомологічног ряду алканів, який має ізомери, є бутан С4Н10.   В   одному з  ізомерів      С4Н10 всі атоми  вуглецю витянуті в один ланцюг, у молекулі  іншого ізомера головний вуглеводневий ланцюг складається з трьох атомів, а чотвертий атом вуглецю сполучений з середнім атомом ланцюга:                                    

                                                                                          СН3

                                                                                           |       

СН3  - СН2  - СН2  - СН3  ;                             СН3  - СН  - СН3                                       Нормальний бутан                                           Ізобутан

                                         

Як можна бачити із структурних формул ізомерів, атоми вуглецю можуть бути сполучені з різною кількістью іншіх атомів вуглецю: одним, двома, трьома та чотирма. Залежно від цього розрізняють первинні, вторинні, третинні та четвертинні вуглецеві атоми, приклади яких показані в такій формулі:

У цій сполуці атом вуглецю  С1 - первинний, атоми  С2, С4, С5 - вторинні, атом С3 -третинний і С6- четвертинний

Число ізомерів у алканів може бути різним. Воно зростає в міру збільшення числа атомів вуглецю в молекулі алкану. Так, бутан має 2 ізомери, пентан - 3,   гексан - 5, гептан - 9, октан - 18, нонан - 35, декан - 75.

Вуглеводневі радикали. Якщо від молекули вуглеводню відщепити один або кілька атомів водню, то утвориться вуглеводневий радикал. Назви радикалів  утворюють від назв відповідних алканов з заміною закінчення -ан  на  -ил (-іл).  Приклади вуглеводневих радикалів:     3  --;    С2Н5 --;   СН3 --- СН2 --- СН2--;    СН3  --- СН2  ---СН2 -- СН2    Метил      Етил           н- Пропіл                  н-Бутил                                                                                     

          Як загальна назва вуглеводневих радикалів прийнятий термін "алкіл", їх позначають буквою R.                                                                             Номенклатура. Хімічна номенклатура - це система формул і назв хімічних речовин. Вона охоплює правила складання формул і назв.Для органічної хімії найбільш зручною є замісникова номенклатура, яка рекомендована IUPAC (Міжнародна спілка теоретичної і прикладної хімії).

      Для того щоб дати розгалуженому вуглеводню назву згідно з цією номенклатурою, необхідно виконувати такі правила.                           

Вибирають найдовших ланцюг атомів вуглецю в молекулі,

Нумерують атоми вуглецю в головному вуглеводневому ланцюгу, починаючи з того кінця, до якого ближче розміщені розгалуження (пр. а). Якщо замісники знаходяться на рівних віддалях від кінця ланцюга, то нумерацію починають з того кінця (пр.б). Якщо розгалуженість головного ланцюга однакова, то нумерацію починають з того кінця,  до якого ближче знаходиться радикал, назва якого стоїть раніше в алфавітному порядку                                                                       

     За основу назви розгалуженого вуглеводню беруть назву вуглеводню, що відповідає головному ланцюгу. Наприклад, якщо головний ланцюг містить 4 атоми вуглецю, коренем буде "бутан", 9 атомів вуглецю - корінь "нонан". Назва розгалуженного вуглеводню будується в такій послідовності: спочатку зазначається цифра, що означає номер атома вуглецю в головному ланцюгу, у якого є розгалуження, потім назва радикала у бічному ланцюгу і назва найголовнішого ланцюга.             Якщо вуглеводень містить кілька однакових радикалів, то в його назві перелічуються цифри, що вказують їх положення, а число цих радикалів зазначається числовим префіксом: ди-, три-, тетра-, пента-.      

      Pізні за будовою радикали перелічують в алфавітному порядку.                                                                                      

          Для богатьох органічних речовин, у тому числі і для деяких алканів, зберігаються тривіальні назви, тобто назви, що склалися іторично. Наприклад, 2-метилпропан має тривіальну назву ізобутан
Категория: Лекции по химии | Добавил: @lg
Просмотров: 26421 | Загрузок: 0 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 3.9/19 |
Всего комментариев: 1
1 @lg  
попала на свой же сайт и думаю, ой, как некрасиво оформлено))

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Зайти на портал
СКАЙП/ В КОНТАКТЕ
Онлайн консультация Если повезёт)) Нажимайте на все что пишется. Не обращайте внимание на слова про необходимые приложения или поставьте там галочку. Там просто!! Мой статус ВКонтакте))
Портал существует
Поиск
Друзья портала
  • скачать фильмы
  • Сообщество uCoz
  • Anyfiles
  • Торрент - тут есть все)
  • Наука и жизнь
  • Комсомольская Правда
  • Химия и жизнь
  • Аргументы и Факты
  • Все о футболе
  • Офф.сайт города ОДЕССА
  • Караоке по русски
  • Игры для телефонов
  • АЛЛО - интернет- магазин
  • Компьютерный магазин ТиД
  • Свобода Разума
  • Прогноз погоды-бывший гидрометеоцентр СССР
  • Одесский автомобильно - дорожный колледж/
  • Музыкальный сайт - Новинки музыки by @lg New music by @lg Презентации по культуре и искусству. Шаблоны PowerPoint
    Архив записей
    Подсказка
    текст ДЕТСКАЯ ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ОНЛАЙН Українська енціклопедія Телефонный справочник Украины Одессы и стран СНГНИГМА ХИМИЯ ПОИСКОВАЯ СПРАВОЧНАЯ ПРОГРАММА НИГМА ХИМИЯ ПОИСКОВАЯ СПРАВОЧНАЯ ПРОГРАММА
    Мы поможем вам!
    Егэ в 2011 году Calculate Molar Mass Молярные массы Массовые доли элементов онлайн Chemical portal Химический портал с онлайн решалками Українська інтернет-енциклопедія Класс!ная физика

    Copyright By Ivolga Corp © 2024