Главная | Регистрация | Вход | RSSЧетверг, 25.04.2024, 03:37

Меню портала
Категории раздела
Химия видео познавательное [90]
Видео-Лабораторные работы по химии [33]
Занимательные опыты [47]
Химия в нашей жизни [15]
видео лабораторные прикладная химия 2 курс [17]
Интерактивные видео лабораторные ХИМИЯ [18]
Лекции по химии [66]
Контрольные по химии [7]
Химия материалы для чтения [35]
текстовые файлы
Лабораторные химия [4]
Прикладная химия задачи [19]
Видеолекции химия [80]
Mini chat
Наш опрос
Какие материалы Вам помогли
Всего ответов: 1692
Переводчик онлайн
Перевод на:

Тематика:
Что помогло?
Что помогло мне на сайте?
Всего ответов: 615
ПОМОЩНИКИ
Интерактивный конвертер физических величин величин Анатомия человека онлайн Задачи по генетике онлайн решение Поисковая система для решений уравнений по химии Таблица Менделеева и там все про элементы если нажать на символ в клеточке. Правда на английском, но пользоваться реально
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Последние комменты
wink
митохондриальная ДНК, предки и родычи современного человека и происхождение жизни в этом видеоуроке с картинками
wink
отличный видеоурок, доступно и понятно
wink
спасибо за дополнение к теме)
А с сосками мужчины все же очевидно,как белый день! Что я помню из детства, когда у меня еще и намека не было на грудь... когда я выбегала на улицу (в деревне) и чувствовала например холод, то первым,что сжималось в моем организме - это соски)) далее сигнал передается от нервных окончаний в мозг, так как в соске целый пучок этих самых окончаний. Ежели жарко, то опять же сигнал в мозг,и тело расслабляется... так что у мужчин это в первую очередь терморегуляция, в самих же грудных железах находится и лимфатическая система - иммунитет. Ничего не бывает зря!! Ну тем более у мужчины!
нашла несколько грубых ошибок, увы надо переснять- не заметила при сьемке и монтаже. Водородные связи наоборот. И При обьяснении как пользоваться таблцей генетичесокго кода говорится одно и пишется и оказывается другое. Не А, а У
Этот опыт явно не удался у ребят. Но канал интереный, рекомндую. Много други интересных сюжетов wink
Хороший видеоурок, спасибо
YouTube import
Администрация
@lg

Каталог файлов

Главная » Файлы » ХИМИЯ » Лабораторные химия

Ознайомлення зі змістом інструкцій до товарів побутової хімії. Лабораторно-практична робота
[ ] 17.01.2012, 23:44
Лабораторно-практична робота
Ознайомлення зі змістом інструкцій до товарів побутової хімії
Мета: Навчитися користуватися інструкціями до хімічних препаратів побутової хімії
 і визначити шкідливий вплив найпоширеніших  препаратів на організм людини.
 Обладнання та матеріали: Презентації про склад хімічних препаратів побутової хімії, інструкції до них, найпоширеніші препарати побутової хімії.
Методичні вказівки:
Побутова хімія займає важливе місце в нашому житті – миття посуду і підлоги, прання і прибирання квартири, освіжувачі повітря тощо. З екрану телевізора, в магазинах, при спілкуванні зі знайомими ми часто чуємо, який засіб краще справляється під час прибирання квартири і який краще купувати. Проте дуже мало інформації ми чуємо про склад побутової хімії, про якість цих засобів, не знаємо, як впливає побутова хімія на нас і наших близьких.
До товарів побутової хімії відносять клеї, абразивні матеріали, засоби для прання і миття, засоби для чищення, лакофарбові товари, засоби по догляду за житлом. предметами побуту, садом і городом і інші.
Засоби побутової хімії  полегшують домашню працю, допомагають у побут і. при цьому треба дотримуватись визначних правил і заходів безпеки. А якщо ними зневажати, то препарати можуть стати причиною нещасних, а під час і трагічних випадків. Перш за все дотримуйтесь правил зберігання засобів побутової хімії. Не переливайте їх в посуд з-під харчових продуктів, не держіть їх на кухні, холодильнику, в шафах з посудом або харчами. Особливо ретельно слідкуйте за тим, щоб ці препарати не попали до рук дітей. Частою причиною нещасного випадку є самоотруєння. Це буває, коли при роботі з побутовими хімікатами перевищується рекомендована доза речовини або не використовуються засоби індивідуального захисту (респіратор, рукавиці).
Найбільш розповсюджені отруєння оцтовою есенцією, нашатирним спиртом, засобами для знищення комах (інсектицидами), миючими засобами. Ці речовини мають різну ступень токсичності.
 Миючі препарати, наприклад, пральні порошки, засоби для миття скла, раковин, як правило, не викликають тяжкого отруєння. Їх дії обмежуються подразненням слизової оболонки шлунково-кишкового тракту або шляхів дихання, чи то алергічними реакціями (чхання, сльозотеча, закладання носа).
Найбільш токсичні — інсектициди, які містять у собі фосфорорганічні з'єднання (ФОС): хлорофос, карбофос, дихлофос.
Отрута типу ФОС швидко викликає тяжке отруєння. Перші симптоми — блювота, пронос, сильна пітливість, задуха, клекочуче дихання. В найбільш важких випадках людина втрачає свідомість. Це буває, коли препарати попадають у організм через рот. А при вдиханні їх токсичність проявляється слабо: головний біль, запаморочення, нудота, що можна віднести на рахунок неприємного запаху препарату. Оцтова есенція яка використовується у побуті (70-80% розчин оцтової кислоти): при попаданні на шкіру або слизові оболонки, викликає хімічний опік. Якщо людина випила оцтову есенцію, то, крім місцевого опіку, помічаються і загальні дії на організм — починається розпад еритроцитів, внаслідок якого уражаються нирки і печінка. Якщо це сталось, то сеча, забарвлюється у червоний колір. Тяжкі опіки травного тракту можуть призвести до інвалідності, так як часто при цьому утворюються рубцеві звуження стравоходу та шлунку, що порушує прохідність їжі. В таких випадках потрібні складні відновлювальні операції.
Отруєння нашатирним спиртом може виникнути, якщо його помилково випити замість алкогольних напоїв. Інколи хворому у непритомному стані підносять до носу не вату, змочену нашатирним спиртом, як це потрібно, а відкритий флакон. Внаслідок необачного руху флакон може перевернутись і рідина попаде в рот і ніс, викличе опік.
Якщо хімічна речовина попала в організм, треба перш за все викликати «Швидку допомогу» і обов’язково сказати, чим викликане отруєння. В цьому випадку до хворого направлять спеціальну бригаду, яка надасть необхідну допомогу. До прибуття машини «Швидкої допомоги» треба самим провести невідкладні заходи: при отруєнні препаратами групи ФОС промийте потерпілому шлунок, для чого дайте йому випити зразу 0,5 л водопровідної води кімнатної температури і викличте блювання. Повторить цю маніпуляцію декілька разів, що хоча і не дасть повного очищення шлунку, але допоможе вилучити з нього значну частину отрути та зменшить його всмоктування в кров. Промивання шлунку подібним методом допускається тільки у тому випадку, якщо потерпілий не втратив свідомість. Хворого який втратив свідомість треба покласти на бік, це потрібно для того, щоб вміст шлунку під час блювоти не затік в дихальні шляхи. Порожнину роту потерпілого в цьому випадку треба очистити, для чого треба повернути його голову набік.
При ураженні отрутами припікаючої дії дайте потерпілому випити склянку холодної води, щоб зменшити концентрацію речовини і відповідно її припікаючу дію. Промивати шлунок, викликати блювоту, таким хворим не можна: вони можуть поперхнутись і кислота або луг попаде в дихальний шлях і викличе опік.
Для того щоб нейтралізувати кислоту і луг, дайте хворому випити скляну молока. Пити содовий розчин при отруєнні кислотами не рекомендується, так як внаслідок реакції нейтралізації виділяється велика кількість вуглекислоти і тепла, котрі сприятимуть посиленню больового відчуття.
Так що повністю позбавити свою кухню від препаратів побутової хімії - практично неможливо, проте до цього можна прагнути.
Перш за все, обов'язково звертайте увагу на те, що написано на етикетці та в інструкції!
Назви більшості хімічних термінів мало що говорять споживачу, тому ми вам підкажемо.
Отже, небезпечними є:
Аніонні ПАР (миючі засоби і пральні порошки). Поверхнево-активні речовини (ПАР) очищають посуд і поверхні від бруду (миючі засоби), а також використовуються в пральних порошках. ПАР бувають трьох основних видів: аніонні, катіонні і неіоногенні. Найнебезпечніші - аніонні (А-ПАР). Вони викликають порушення імунітету, алергію, ураження мозку, печінки, нирок, легенів. Майте на увазі, при використанні миючих засобів ПАР потрапляє до вас в організм, тому що навіть десятикратне полоскання в гарячій воді повністю не звільняє посуд від хімікатів. Щоб зменшити шкідливий вплив, використовуйте засоби, в яких вміст ПАР не перевищує 5%.
Триполіфосфат натрію – призначається для приготування миючих засобів, обробки води, яка використовується для живлення котлів, у м'ясної та молочної промисловості Порошкоподібний триполіфосфат натрію є продуктом переробки термічної ортофосфорної кислоти.
Хімічна формула: Na5P3O10. Вдихання пилу може викликати роздратування слизових оболонок та дихальних шляхів,  пожежо- та вибухобезпечний, не токсичний.
 Гіпохлорит натрію - sodium hypochlorite (відбілювачі). Хлор дуже небезпечний, а дана хімічна сполука дуже нестійка і легко «відпускає» хлор. Він є причиною захворювання серцево-судинної системи, сприяє виникненню атеросклерозу, анемії, гіпертонії, алергічних реакцій, негативно впливає на шкіру і волосся, підвищує ризик захворювання на рак.
Нафтові дистиляти (у поліролі для металевих поверхонь): короткочасний вплив може призвести до тимчасового розладу зору; довгостроковий вплив призводить до порушень функціонування нервової системи, нирок, органів зору і до шкірних захворювань.
Нашатирний спирт (засоби для чищення для скляних поверхонь): призводить до подразнення очей, дихальних шляхів, викликає головний біль.
Феноли і крезоли (бактерицидні речовини) дуже їдкі, викликають діарею, запаморочення, втрату свідомості і порушення функцій нирок і печінки.
Нітробензол (у поліролі для підлоги і меблів): викликає знебарвлення шкіри, задишку, блювоту, а в особливо важких випадках - смерть; ця речовина викликає ракові захворювання, вона є причиною вроджених дефектів у дітей.
Формальдегід (консервант в різних продуктах): є канцерогеном; викликає сильне подразнення очей, горла, шкіри, дихальних шляхів і легенів.
Лауріл сульфат натрію (англ. Sodium Lauryl Sulfate - SLS, він же додецилсульфат натрію, англ. sodium dodecyl sulfate – SDS) та лорет сульфат натрію або лорет сульфат натрію англ. Sodium Laureth Sulfate — SLES) – містяться в шампунях та іншій косметиці. Не повинен бути в дитячій косметиці, оскільки особливо небезпечний для дітей! Отримують із кокосової олії, ефективно видаляє жир з поверхні та сильно піниться. Те, що шампунь сильно піниться, – показник низької якості, хоча багато хто вважає навпаки. У промисловості SLS застосовують для промислових агрегатів, миття підлог у гаражах, машин і таке інше. SLS та SLES здатні проникати та затримуватися в тканинах. З наукових досліджень і доповідей ряду фахівців випливає, що ці речовини токсичні навіть у малих дозах, є активними провідниками нітратів. SLES, реагуючи з іншими інгредієнтами, утворює, крім нітратів, ще й діоксини. Проникаючи через шкіру в організм, ці речовини діють на очі, клітини головного мозку, серце, печінку, селезінку, легені. Потрапляючи в кровоносну систему і накопичуючись у клітинах, порушують процес метаболізму та обміну речовин. Проникаючи в очі дітей, SLS змінює білковий склад клітин очей, затримує нормальний розвиток. SLS очищує шляхом окислення, залишаючи плівку подразнення на шкірі та волоссі. Може сприяти випадінню волосся, утворенню лупи, діючи на волосяну цибулину. Волосся висушується, стає ламким. Мінімальна побічна дія SLS та SLES – порушує захисні якості шкіри, підвищує її чутливість.
Ще одна небезпечна речовина  фталати  – фіксатори запаху в парфумерії, а також у засобах для волосся, лосьйонах, антиперсперантах. Особливо небезпечні речовини, для дітей, вагітних, матерів, що годують груддю. Фталати швидко проникають в організм через шкіру та розносяться по всьому тілу. У тілі вони перетворюються на моноетилфталати, які діють на ДНК сперми та дихальні функції легенів. Фталати підозрюються в тому, що вони уражують печінку, нирки та органи розмноження, і в тому, що вони діють як гормони. Найпоширеніший побічний ефект – шкіряний свербіж та алергічні реакції.
Флюорид та фторид натрію (англ. Fluoride Sodium Fluoride) – у зубній пасті. Не повинен міститися в дитячій зубній пасті., є ефективним засобом проти карієсу, але небезпечний у випадку потрапляння цієї речовини в організм у надто великій кількості
Флюорид впливає на ріст зубів: зуби, що ростуть, втрачають колір та вкриваються плямами. Це захворювання назива- ється флюорозисом.. Дорослим же не варто користуватися зубною пастою з таким інгредієнтом регулярно. Флюорид негативно впливає на зубну емаль та зуби в цілому, викликає алергічні реакції при регулярному застосуванні.  Пропіленгліколь (англ. Propylene Glycol), етиленгліколь (англ. Ethylene glycol) – в кремах, лосьйонах, інших зволожувачах, рідкій декоративній косметиці. Якщо в складі косметичного засобу стоїть одним з перших, це свідчить про високу концентрацію. Викликає алергію та подразнення навіть при низькій концентрації. Пропіленгліколь та етиленгліколь – це похідні нафтопродуктів, їдуча рідина (розчинник), але широко застосовується в косметиці, оскільки притягує і зв’язує воду. Ці речовини у виробництві дешевші за гліцерин. Їх додають у косметику для створення ефекту "зволожування" шкіри. Насправді вони створюють непроникну плівку, через що порушуються функції шкіри, газообмін, не виводяться токсини. Але оскільки їх щоденна порція, що потрапляє в організм, невелика, то вони не викликають миттєвого розвитку захворювання. Ці речовини є отрутами, що викликають набряк та некроз клітин, сприяють розвитку дистрофічних процесів у нирках, печінці, судинах і центральній нервовій системі.

Мінеральне (технічне) мастило (англ. mineral oil) – у засобах по догляду за шкірою та декоративній косметиці. Використовуються різні назви: мінеральне (технічне) мастило, мікро- кристаліновий віск, диметикосини, петролати, петролатум, парафін чи парафінове мастило, пропіленгліколь. Мінеральне (технічне) мастило – це продукти переробки нафти, суміш рідких вуглеводів, виокремлених з нафти. В основному це гідравлічні, індустріальні мастила. Цей дешевий синтетичний замінник використовується в косметиці замість рослинних олій як зволожуючий засіб. Було виявлено, що при виробництві технічних мастил у них утворюються канцерогени, причому у великій концентрації.

Крім того, намагайтеся уникати хімічних продуктів з наступним позначками:

Подразнюючий. Як правило, цей значок можна знайти на баночках з різними миючими і чистячими засобами. При попаданні в очі і на шкіру такий продукт може викликати свербіння, подразнення і навіть запалення. Слід не допускати потрапляння в очі, а також ретельно мити руки після роботи з цією речовиною. Намагайтеся також працювати в добре провітрюваних приміщеннях - пари цих продуктів можуть викликати кашель і запалення дихальних шляхів.

Шкідливий. Цей значок найчастіше зустрічається на упаковках з розчинниками, лаками і фарбами. Він говорить про те, що продукт містить одну або декілька шкідливих чи токсичних речовин.

Їдкий. Їдкими можуть бути, наприклад, різні засоби по очищенню каналізаційних труб. Попереджувальний значок говорить про те, що до складу продукту входить луг або кислота у великій концентрації. А значить, при попаданні на шкіру засіб може викликати важкі опіки і серйозні пошкодження шкіри, м'язової тканини і слизової оболонки. При роботі з такими продуктами треба обов'язково одягати рукавички.

Небезпечний для навколишнього середовища. Цей символ попереджає про шкідливість продукту для природи. До його складу можуть входити речовини, які створюють загрозу для життя живих організмів.
 Якщо є можливість, використовуйте безпечні альтернативи хімічних речовин. Адже домогтися ідеальної чистоти і блиску цілком можливо й натуральними засобами, не вдаючись до допомоги хімії. Наприклад:
Вантуз може впоратись із засміченим санвузлом не гірше, ніж спеціальні хімічні засоби.
Харчова сода - натуральний засіб, за допомогою якого посуд можна довести до блиску. Сода допоможе вам ефективно боротися з плямами, чистити і полірувати алюмінієві, хромовані, срібні, сталеві, жерстяні і пластикові поверхні, а також коштовності. Її можна використовувати для очищення і дезодорування холодильників, сильно забруднених килимів, оббивних матеріалів на меблях. Сода також пом'якшує тканини і видаляє деякі види плям. Харчова сода пом'якшує жорстку воду, так що з нею можна прийняти ванну. Сода може застосовуватися в якості дезодоранту для тіла і як зубна паста, її можна використовувати як засіб від накипу.
Сік лимона можна використовувати для видалення плям іржі з посуду, а також полірування столового срібла. Лимонний сік може використовуватися під час миття скла і видалення плям з алюмінію, одягу та порцеляни. Лимонний сік може відбілювати під впливом сонячного світла.
Любителям приємних запахів слід перейти з освіжувачів повітря на натуральні природні масла та есенції (лимон, евкаліпт, ялина, апельсин, лаванда). Для того, щоб освіжити повітря в приміщенні, можна використовувати спеціальні ароматичні лампи, які вмикають максимум на 20 хвилин, заправивши попередньо кількома краплями ароматичної есенції.
Оцет ефективно видаляє воскові плями і плями від усіляких смол, чудово дезінфікує (чистий оцет можна сміливо використовувати для обробки туалету), очищає плитку, кахель (тільки не забудьте потім як слід провітрити приміщення), видаляє накип (налийте в чайник разом з водою трохи оцту, перемішайте, прополощіть - і готово!). Крім того, з оцту можна приготувати ефективну і безпечну «рідину для миття скла», яка чудово чистить і не залишає розводів. Для цього потрібно лише розбавити дві чайні ложки оцту в 1 л води. За допомогою оцту можна також чистити цеглу і камінь.
Бура. Це природний мінерал, розчинний у воді. Бура перешкоджає утворенню борошнистої роси і цвілі, покращує чистячі властивості мила та інших миючих засобів, видаляє плями, а якщо її змішати з цукром або чим-небудь солодким, то можна буде боротися з тарганами.
Майцена виробляється з кукурудзи і може використовуватися для чищення вікон, полірування меблів, чищення килимів і накрохмалювання одягу.
Інструкція по техніці безпеки:
1.    Виконувати завдання слід тільки після дозволу викладача.
2.    Проводити досліди тільки у чистому посуді.
3.    Ніколи не можна пробувати на смак хімічні речовини.
4.    Нюхати гази здалека, помахуючи рукою від посуду на себе.

Хід роботи
Дослід № 1 Виявлення  хлорид- та сульфат-йонів у речовинах.
Хід досліду:
  Налити у першу пробірку 1 мл розчину Натрій сульфату, у другу 1мл Натрій хлориду, у третю розчин будь якого порошку з відбілювачем. До першої пробірки додати декілька крапель розчину Барій хлориду.  Що відбувається? Скласти відповідні рівняння реакцій. Записати свої спостереження і дайте їм пояснення. Сформулюйте висновки.
До другої та третьої пробірки додати розчин Аргентум нітрату. Що відбувається? Скласти відповідні рівняння реакцій. Записати свої спостереження і дайте їм пояснення. Сформулюйте висновки.
Дослід № 2 Виявлення фенолу у препаратах побутової хімії
Хід досліду:
  До водного розчину фенолу або препарату з його вмістом долити розчин Ферум (III) хлориду. Записати спостереження, рівняння реакції. Сформулювати висновок
Дослід 3. Виявлення етиленгліколю у кремах або лосьйонах
Хід досліду:
У двох пробірках додайте до 2 мл розчину Натрій гідроксиду декілька крапель Купрум (II) сульфату. Що утворилося?__________________________
Рівняння реакції:__________________________________________________
 У першу пробірку прилити 2 мл гліцерину, у другу –  2 мл будь якого лосьону або зволожувача для обличчя.  Що спостерігається?
Дослід 4. Виявлення формальдегіду у засобах побутової хімії
Хід досліду:
1.    Окислення альдегіду аміачним розчином оксиду срібла.
 У чисту пробірку налити 2 мл AgNO3, по краплям додайте розчин NаОН і по краплям розчин амоніаку NН4ОН до розчинення чорного осаду. До суміші долити 2 мл мурашиного альдегіду і нагріти на водяної бані.  Що спостерігається? Скласти рівняння реакції та сформулювати висновок.
2. Окислення альдегіду розчином Купрум (II) гідроксиду.
Додайте до 2 мл розчину Натрій гідроксиду декілька крапель Купрум (II) сульфату. Що утворилося?________________________
Рівняння реакції:
 До одержаного осаду долити 2 мл мурашиного альдегіду і обережно нагріти суміш.  Що спостерігається?________________
 Скласти рівняння реакції та сформулювати висновок
Завдання 5 . Вписати  назви  і властивості  хімічних засобів, знайдених у домі

Питання до самоперевірки:
1.    В чому полягає шкідливість прання?


2.    Як засоби для миття посуду „вимивають” наші шлунки та інші органи?


3.    Поясніть згубний вплив аерозолів.



4.    До чого призводить щоденне використання синтетичних миючих засобів?

  Висновок до роботи




Категория: Лабораторные химия | Добавил: @lg | Теги: Ознайомлення зі змістом інструкцій , лабораторнрая химия побутова химия
Просмотров: 22967 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 3.0/2 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Зайти на портал
Логин:
Пароль:
СКАЙП/ В КОНТАКТЕ
Онлайн консультация Если повезёт)) Нажимайте на все что пишется. Не обращайте внимание на слова про необходимые приложения или поставьте там галочку. Там просто!! Мой статус ВКонтакте))
Портал существует
Поиск
Друзья портала
  • скачать фильмы
  • Сообщество uCoz
  • Anyfiles
  • Торрент - тут есть все)
  • Наука и жизнь
  • Комсомольская Правда
  • Химия и жизнь
  • Аргументы и Факты
  • Все о футболе
  • Офф.сайт города ОДЕССА
  • Караоке по русски
  • Игры для телефонов
  • АЛЛО - интернет- магазин
  • Компьютерный магазин ТиД
  • Свобода Разума
  • Прогноз погоды-бывший гидрометеоцентр СССР
  • Одесский автомобильно - дорожный колледж/
  • Музыкальный сайт - Новинки музыки by @lg New music by @lg Презентации по культуре и искусству. Шаблоны PowerPoint
    Архив записей
    Подсказка
    текст ДЕТСКАЯ ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ОНЛАЙН Українська енціклопедія Телефонный справочник Украины Одессы и стран СНГНИГМА ХИМИЯ ПОИСКОВАЯ СПРАВОЧНАЯ ПРОГРАММА НИГМА ХИМИЯ ПОИСКОВАЯ СПРАВОЧНАЯ ПРОГРАММА
    Мы поможем вам!
    Егэ в 2011 году Calculate Molar Mass Молярные массы Массовые доли элементов онлайн Chemical portal Химический портал с онлайн решалками Українська інтернет-енциклопедія Класс!ная физика

    Copyright By Ivolga Corp © 2024