Главная | Регистрация | Вход | RSSВторник, 23.04.2024, 18:57

Меню портала
Категории раздела
Биология видео познавательное [367]
Видео-Лабораторные работы биология [16]
Лекции по биологии [108]
Контрольные по биологии [6]
биология интересное к чтению [49]
текстовые файлы
Интерактивные видео лабораторные биология [32]
Биология лабораторные [14]
Биология практические [6]
Видеолекции биология [53]
Mini chat
Наш опрос
Какие материалы Вам помогли
Всего ответов: 1692
Переводчик онлайн
Перевод на:

Тематика:
Что помогло?
Что помогло мне на сайте?
Всего ответов: 615
ПОМОЩНИКИ
Интерактивный конвертер физических величин величин Анатомия человека онлайн Задачи по генетике онлайн решение Поисковая система для решений уравнений по химии Таблица Менделеева и там все про элементы если нажать на символ в клеточке. Правда на английском, но пользоваться реально
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Последние комменты
wink
митохондриальная ДНК, предки и родычи современного человека и происхождение жизни в этом видеоуроке с картинками
wink
отличный видеоурок, доступно и понятно
wink
спасибо за дополнение к теме)
А с сосками мужчины все же очевидно,как белый день! Что я помню из детства, когда у меня еще и намека не было на грудь... когда я выбегала на улицу (в деревне) и чувствовала например холод, то первым,что сжималось в моем организме - это соски)) далее сигнал передается от нервных окончаний в мозг, так как в соске целый пучок этих самых окончаний. Ежели жарко, то опять же сигнал в мозг,и тело расслабляется... так что у мужчин это в первую очередь терморегуляция, в самих же грудных железах находится и лимфатическая система - иммунитет. Ничего не бывает зря!! Ну тем более у мужчины!
нашла несколько грубых ошибок, увы надо переснять- не заметила при сьемке и монтаже. Водородные связи наоборот. И При обьяснении как пользоваться таблцей генетичесокго кода говорится одно и пишется и оказывается другое. Не А, а У
Этот опыт явно не удался у ребят. Но канал интереный, рекомндую. Много други интересных сюжетов wink
Хороший видеоурок, спасибо
YouTube import
Администрация
@lg

Каталог файлов

Главная » Файлы » БИОЛОГИЯ » Биология лабораторные

Мітотичний поділ клітин НАЖАТЬ ТУТ!!
[ ] 15.10.2012, 22:45
Мітоз. Особливості клітинного циклу. Інтерфаза.
Особливістю інтерфазного ядра є те, що хромосоми перебувають у деспіралізованому стані та їх не видно у світловому мікроскопі. Відмінності «інтерфазної та метафазної хромосоми» пов’язані з різною мірою спіралізації хроматину в хромосомах.
в інтерфазі відбувається подвоєння молекул ДНК, а значить, і подвоєння хромосом, оскільки хромосома – це одна гігантська молекула ДНК, інтегрована з білками. Хромосоми в ядрі є парними.
подвоєння хромосом у ядрі з’являється чотири гомологи, які потім попарно розійдуться до полюсів клітини і виявляться після поділу в різних дочірніх клітинах.
 В профазі ядерна оболонка розбирається і хромосоми розташовуються прямо в цитоплазмі. По екватору клітини в метафазі розташовуються тільки центроміри, а не вся хромосома. Центроміри – це місце прикріплення веретена поділу.
Чому під час поділу «зникає» ядерце? Під час поділу клітини синтез рибосом відбуватися не може, тому і ядерця не має.
Мітоз – такий спосіб поділу, під час якого клітини, що утворюються, є точною копією материнської клітини.
Відносно клітин, що діляться шляхом мітозу, вживають поняття клітинний (мітотичний) цикл, який є періодом життя клітини від поділу до поділу
 Клітинний цикл складається з інтерфази та власне мітотичного поділу (мітозу).
Інтерфаза, у свою чергу складається з трьох періодів: G1 (передсинтетичного), S (синтетичного) і G2 (постсинтетичного).
Період G1 характеризується інтенсивним ростом клітини, активним синтезом білків, збільшенням об’єму цитоплазми та площі клітинних мембран. Передсинтетичний період є най тривалішим (до декілька діб), і складає основну частину переважної кількості клітин.
Далі йде синтетичний або S період, під час якого відбувається реплікація ДНК і формування X- подібних хромосом. Кожна хромосома складається тепер з двох сестринських хроматид, ідентичних одна одній. У певній ділянці – центромірі обидві хроматиди залишаються сполученими одна з одною. Центроміра утворюється в місці, де повного подвоєння ДНК не відбулося, і складається з щільно упакованого хроматину. У цей період хромосоми ще тонкі, дуже зігнуті та їх не видно у світловий мікроскоп.
Подвоєння ДНК в синтетичний період приводить до того, що у клітини тимчасово збільшується кратність набору хромосом. Так, якщо вона була диплоїдною (2n), то в цей період стає тетраплоїдною (4n).
Оскільки процес поділу клітини надзвичайно складний і енергоємний, то перед його початком їй необхідно синтезувати достатню кількість АТФ і білки веретена поділу. Ці процеси відбуваються в завершальний - G2 (постсинтетичний) період інтерфази.
Після закінчення інтерфази починається власне мітотичний поділ (мітоз), який відбувається в декілька стадій (фаз), котрі безперервно переходять одна в одну
 Клітина вступає в профазу – першу фазу мітотичного поділу. У цей період центріолі клітинного центру розходяться до протилежних полюсів, а оболонка ядра поступово розпадається на маленькі мембранні пухирці. Аналогічні зміни відбуваються з апаратом Гольджі й ендоплазматичним ретикулумом. У хромосомах спостерігається конденсація хроматину (багаторазове збільшення щільності упаковки), і вони починають проявлятися під світловим мікроскопом у вигляді нитчастих структур. Процеси транскрипції повністю припиняються, й утворення необхідних клітині білків може здійснюватися тільки за рахунок раніше синтезованих молекул і РНК. У метафазі конденсація хроматину досягає максимуму. Утворюються так звані метафазні хромосоми, які добре видно у світловий мікроскоп. Кожна хромосома складається:
1) із двох сестринських хроматид, які утворюють плечі хромосоми;
2) центромери;
3) кінцевих ділянок – теломерів. Положення центромери, й, отже, довжина плечей, різні у різних хромосом, що є надійним критерієм для їхньої ідентифікації.
Під час метафази хромосоми вибудовуються на екваторі клітини. Формується веретено поділу – білкові нитки (мікро трубочки), що тягнуться від центріолей до центромер хромосом.
При цьому до кожної центромери може прикріплятися декілька ниток (до 40 у клітинах ссавців). У клітинах рослин центріолі відсутні, і їхню функцію виконують скупчення мембран ендоплазматичного ретикулума на полюсах клітини. З ними зв’язуються мікро трубочки, формуючи веретено поділу.
В анафазі подвійні хромосоми розриваються веретеном поділу, і сестринські хроматини, зберігаючи максимальний ступінь конденсації генетичного матеріалу, відходять до протилежних полюсів клітини. При цьому вони орієнтовані центромерами до відповідного полюса, а теломерами – до екватора клітини.
Механізм пересування хроматид залишається невідомим. Багато дослідників вважають, що в основі розбіжності хроматид лежить зменшення ниток веретена поділу. Важливу роль у цьому процесі можуть відігравати також спеціалізовані цитоплазматичні білки. Відбувається більш-менш рівномірний поділ органел.
Далі настає телофаза, в якій навколо хромосом починають формуватися оболонки ядер, з’являються ядерні пори, відновлюється парність центріолей, цитоплазма й органели більш-менш рівномірно поділяються між дочірніми клітинами. Хромосоми поступово деспіралізуються, починають формуватися ядерця.
Далі йде процес розділу цитоплазми з утворенням двох дочірніх клітин – цитокінез. У тварин цитокінез починається з утворення невеликої складки плазма леми – борозни поділу.
Поступово ця складка дедалі глибше заходить у цитоплазму, формуючи так зване скоротливе кільце, що складається з білкових ниток. Кільце, як шнурок, стягує цитоплазму (сили, яку воно створює, достатньо, щоб зігнути тонку скляну голку, введену в клітину). Урешті-решт, цитоплазма повністю розділяється з утворенням двох дочірніх клітин, у кожній з яких міститься диплоїдний набір хромосом і приблизно однакова кількість органел.

Митоз


Категория: Биология лабораторные | Добавил: @lg | Теги: Мітотичний поділ клітин
Просмотров: 9638 | Загрузок: 0 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 4.8/4 |
Всего комментариев: 1
1 @lg  
Все читаем и смотрим и заполняем табличку!! smile

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Зайти на портал
Логин:
Пароль:
СКАЙП/ В КОНТАКТЕ
Онлайн консультация Если повезёт)) Нажимайте на все что пишется. Не обращайте внимание на слова про необходимые приложения или поставьте там галочку. Там просто!! Мой статус ВКонтакте))
Портал существует
Поиск
Друзья портала
  • скачать фильмы
  • Сообщество uCoz
  • Anyfiles
  • Торрент - тут есть все)
  • Наука и жизнь
  • Комсомольская Правда
  • Химия и жизнь
  • Аргументы и Факты
  • Все о футболе
  • Офф.сайт города ОДЕССА
  • Караоке по русски
  • Игры для телефонов
  • АЛЛО - интернет- магазин
  • Компьютерный магазин ТиД
  • Свобода Разума
  • Прогноз погоды-бывший гидрометеоцентр СССР
  • Одесский автомобильно - дорожный колледж/
  • Музыкальный сайт - Новинки музыки by @lg New music by @lg Презентации по культуре и искусству. Шаблоны PowerPoint
    Архив записей
    Подсказка
    текст ДЕТСКАЯ ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ОНЛАЙН Українська енціклопедія Телефонный справочник Украины Одессы и стран СНГНИГМА ХИМИЯ ПОИСКОВАЯ СПРАВОЧНАЯ ПРОГРАММА НИГМА ХИМИЯ ПОИСКОВАЯ СПРАВОЧНАЯ ПРОГРАММА
    Мы поможем вам!
    Егэ в 2011 году Calculate Molar Mass Молярные массы Массовые доли элементов онлайн Chemical portal Химический портал с онлайн решалками Українська інтернет-енциклопедія Класс!ная физика

    Copyright By Ivolga Corp © 2024